!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Centrum Nurkowania MARLIN PLUS
-----Swoją przygodę z nurkowaniem rozpocząłem w roku 1980, w najlepszym na świecie Klubie Działalności Podwodnej Ligi Obrony Kraju MARLIN w Gorzowie Wlkp.
----- Najpierw było podstawowe szkolenie nurkowe, następnie wyczynowe uprawianie nurkowania: techniki podwodne, pływanie szybkie, orientacja podwodna oraz szkolenie płetwonurków przedpoborowych. W wojsku w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków w Gdyni, zostałem płetwonurkiem bojowym, saperem - minerem, itp. W LOK-u doszedłem do stopnia instruktora nurkowania, a w roku 1990 zostałem prezesem Klubu MARLIN.
-----Moim marzeniem było stworzenie miejsca, gdzie zawsze i bez problemów będzie można kupić lub wynająć sprzęt nurkowy, ukończyć kurs bez konieczności płacenia składek i bycia członkiem jakiejkolwiek organizacji.
-----W roku 2000 dodatkowo zrobiłem kurs instruktora w PADI. Była to silna motywacja do zajęcia się na serio szkoleniem nurkowym. Zrezygnowałem z atrakcyjnej pracy w biurze i zrobiłem skok na głęboką wodę działalności gospodarczej. Przy pomocy rodziny i przyjaciół w marcu 2001 otworzyłem Centrum Nurkowania Marlin Plus.
Nazwa z szacunku i dla przetrwania historii klubu, a Plus to po to, by podkreślić, że dodatkowo jest sklep oraz inne szkolenia.
-----Obecnie szkolę, handluję sprzętem nurkowym, organizuję wyjazdy nurkowe, prowadzę bazę i wykonuję prace podwodne. W wolnych chwilach fotografuję i filmuję pod wodą. Moje ostatnie hobby to kolekcjonowanie monet, oczywiście z podwodną florą i fauną.
-----Przy tym wszystkim pomaga mi grono przyjaciół i współpracowników:
  • Irek Migdał - instruktor nurkowania,
  • Krzysiek Dołganow - divemaster,
  • Adam Szabowicz - divemaster,
  • Grzegorz Maciusowicz - instruktor nurkowania,
  • Andrzej Kwiatkowski - mechanik sprzętu nurkowego,
  • Oraz Wiesiek, Arek, Sołtys, Łukasz, Jacek, Marcin, Jarek i doktor Jarek.