 |
 |
 |
|
|
|
-----Swoją przygodę z nurkowaniem rozpocząłem w roku 1980, w najlepszym na świecie Klubie Działalności Podwodnej Ligi Obrony Kraju MARLIN w Gorzowie Wlkp. ----- Najpierw było podstawowe szkolenie nurkowe, następnie wyczynowe uprawianie nurkowania: techniki podwodne, pływanie szybkie, orientacja podwodna oraz szkolenie płetwonurków przedpoborowych. W wojsku w Ośrodku Szkolenia Nurków
i Płetwonurków w Gdyni, zostałem płetwonurkiem bojowym, saperem - minerem, itp. W LOK-u doszedłem do stopnia instruktora nurkowania, a w roku 1990 zostałem prezesem Klubu MARLIN. -----Moim marzeniem było stworzenie miejsca, gdzie zawsze i bez problemów będzie można kupić lub wynająć sprzęt nurkowy, ukończyć kurs bez konieczności płacenia składek i bycia członkiem jakiejkolwiek organizacji. -----W roku 2000 dodatkowo zrobiłem kurs instruktora w PADI. Była to silna motywacja do zajęcia się na serio szkoleniem nurkowym. Zrezygnowałem z atrakcyjnej pracy w biurze i zrobiłem skok na głęboką wodę działalności gospodarczej. Przy pomocy rodziny i przyjaciół w marcu 2001 otworzyłem Centrum Nurkowania Marlin Plus. Nazwa z szacunku i dla przetrwania historii klubu, a Plus to po to, by podkreślić, że dodatkowo jest sklep oraz inne szkolenia. -----Obecnie szkolę, handluję sprzętem nurkowym, organizuję wyjazdy nurkowe, prowadzę bazę i wykonuję prace podwodne. W wolnych chwilach fotografuję i filmuję pod wodą. Moje ostatnie hobby to kolekcjonowanie monet, oczywiście z podwodną florą i fauną. -----Przy tym wszystkim pomaga mi grono przyjaciół i współpracowników:
- Irek Migdał - instruktor nurkowania,
- Krzysiek Dołganow - divemaster,
- Adam Szabowicz - divemaster,
- Grzegorz Maciusowicz - instruktor nurkowania,
- Andrzej Kwiatkowski - mechanik sprzętu nurkowego,
- Oraz Wiesiek, Arek, Sołtys, Łukasz, Jacek, Marcin, Jarek i doktor Jarek.
|
|
|
 |
|
 |